Nis dimri! Çfarë ndodh me temperaturat ditën e mërkurë

Aktualitet

Nis dimri! Çfarë ndodh me temperaturat ditën e

Ditën e nesërme, vendi ynë pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore të paqendrueshme dhe moti parashikohet me vranësira dhe intervale kthjellimi.

Reshjet e shiut priten  që në orët e para të 24-orëshit në veriperëndim të vendit me intensitet deri mesatar hera-herës, e deri në formën e shtrëngatave afatshkurtëra.

Ndërsa në pjesën tjetër të vendit reshjet e shiut priten të jenë me intensitet të dobët të karakterit lokal. Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila në brigjet jugore të vendit pritet të fitojë shpejtësi deri në 12m/s. Valëzimi i forcës 3 ballë.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Temperaturat pritet të jenë në zona bregdetare 7 deri 17°C , në zona e ulëta 2 deri 17°C dhe në zona bregdetare 7 deri 17°C.

 

ME TE LEXUARAT