Merret vendimi zyrtar, ja çfarë do të ndodhë me Gjykatën e Posaçme dhe SPAK

Aktualitet

Merret vendimi zyrtar, ja çfarë do të ndodhë me

Merret vendimi zyrtar për Gjykatën e Posaçme dhe SPAK.

Në vendim thuhet se institucionet do të ruhen nga Garda e Republikës.

Vendimi është marrë nga qeveria përfundimisht më 27 korrik dhe përcakton se shërbimet e Policisë së Shtetit do të zëvendësohen me punonjës të Gardës.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Ky vendim mban firmën e ish-zv/kryeministrit Arben Ahmetaj dhe hyn në fuqi pas publikimit në Fletoren Zyrtare.

Ndërkohë kujtojmë se nga Garda ruhen dhe dy institucionet e tjera të Vettingut të krijuara pas reformës në drejtësi, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit dhe Kolegji i Posaçëm i Ankimimit.

ME TE LEXUARAT