Merr flakë në ecje autobusi tek mbikalimi i Novoselës, çfarë thotë policia

Aktualitet

Merr flakë në ecje autobusi tek mbikalimi i Novoselës,

Një autobus ka marrë flakë në ecje tek mbikalimi i Novoselës. Ngjarja ndodhi rreth orës 06:50, në aksin rrugor Vlorë-Fier. Burime zyrtare bënë me dije se ka marrë flakë në lëvizje, autobusi me drejtues shtetasin me inicialet B. Xh., 60 vjeç. Deri më tani nuk ka dëme në njerëz.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti teknik në autobus.

Vlorë/Informacion paraprak

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Më datë 26.05.2022, rreth orës 06:50, në aksin rrugor Vlorë –Fier, tek mbikalimi i Novoselës ka marrë flakë në lëvizje, autobusi me drejtues shtetasin B. Xh., 60 vjeç. Nuk ka dëme në njerëz.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti teknik në autobus.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

ME TE LEXUARAT