Masakra me 6 të vrarë në Greqi, reagon Ministria e Brendshme: Viktimat nuk janë shqiptarë por turq

Aktualitet

Masakra me 6 të vrarë në Greqi, reagon Ministria e Brendshme:

Pas ngjarjes së rëndë dje në Greqi, ku 6 persona mbetën të vrarë nga një atentat mafioz, reagon Ministria  e Brendshme në Shqipëri. SIpas saj shtetasit e mbetur të vrarë ditën e djeshme janë të gjithë shtetas turq dhe jo shqiptarë. Në njoftimin e shpërndarë për media, Ministria e Brendshme sqaron se këta shtetas ishin të pajisur me karta identiteti të një shteti të BE-së.Zyra e Ministrit të Brendshëm ka ndjekur prej momentit të parë ngjarjen në Greqi dhe nga informacioni paraprak nga autoritetet greke jemi informuar se viktimat kanë shtetësi turke me karta identiteti të një vendi të BE.

ME TE LEXUARAT