"Mallin e ke *** derr fare qafsha të gjithë"/ PËRGJIMET, si ra ‘Ujku i Cërrikut’ në kurthin e agjentit

Aktualitet

"Mallin e ke *** derr fare qafsha të gjithë"/

Detaje të reja janë bërë publike për mediat nga operacioni i koduar ‘Tempulli’. Mes tyre është arrestuar edhe personazhi i njohur i internetit ‘Ujku i Cërrikut”, Saimir Rexhepi. Në përgjime, kapet momenti kur Rexhepi siguron klientin e tij, që në fakti ishte agjenti i policisë se drogën e kishte shumë të mirë, madje ja kërkonte i gjithë Cërriku.

Përgjimi:

Agjenti (K): Hë ujk, e more? Gjysmë është?

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Saimir Rexhepi (Ujku): Tall k….., e ke k…derre fare

K: E ke mall të mirë lali?

Ujku: Nuk të bëj be kot ty unë

K: A është i mirë të paktën o vëlla ?

Ujku: Ore qafsha të gjithë e merr gjithë Cërriku.

Kujtojmë se operacioni policor “Tempulli” u zhvillua në kuadër të masave për garantimin e sigurisë në shkolla.

“Prej disa ditësh janë impementuar një sërë masha të reja, për sigurinë në shkollë. Një nga masat është parandalimi i shitjes së narkotikëve pranë shkollave. ‘Tempulli’ për goditjen e aktivitetit kriminal të shpërndarjes së lëndëve narkotike pranë shkollave, bareve, lokaleve, restoranteve”, u shpreh drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, menjëherë pas arrestimeve të bujshme.

Trafikantët e fusnin hashashin në konserva dhe më pas e shpërndanin. Kanabisi që tregtonin ishte i prodhuar me llamba dhe kushtonte 3000 lekë, tre herë më shtrenjtë se kanabisi klasik.

Nga fillimi i vitit dhe deri më tani, sipas policisë, janë finalizuar 116 operacione lidhur me prodhimin dhe shpërndarjen e lëndëve narkotike në vend, pas të cilave janë ndaluar, arrestuar dhe vënë nën hetim 1541 shtetas për shitje të drograve në afërsi të shkollave, në bare, lokale nate dhe në bregdet gjatë sezonit veror.

Në total, janë sekuestruar 829 kg kanabis (një pjesë e së cilës ishte përpunuar në formë kanabisi), 1.5 kg heroinë, 15.5 kg kokainë dhe 5.2 kg ekstazi.

 

ME TE LEXUARAT