Makina del në anën tjetër të rrugës dhe bëhet copash në autostradën Tiranë-Durrës

Aktualitet

Makina del në anën tjetër të rrugës dhe bëhet

Policia Tiranë ka berë një njoftim sqarues ne lidhje me një aksident te ndidhur oret e para të mengjesit  afer QTU.

Njoftimi i plotë

Ne datën 12.05.2022 në orët e para të mëngjesit, në autostradën nga Durrësi në drejtim të Tiranës pranë “QTU”, mjeti me targa AA 613 XA ka humbur kontrollin dhe ka dalë në krahun tjetër të karrexhatës ku si pasojë janë dëmtuar drejtuesi mjetit dhe pasagjeri.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Të dëmtuarit janë nisur drejt spitalit të traumës dhe ndodhen jashtë rrezikut për jeten.

Policia Rrugore e Tiranës apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor, sepse është e vendosur për të ndëshkuar cilindo drejtues automjeti që do të konstatohet në shkelje, nga shërbimet e Policisë Rrugore, të cilat tashmë kanë mjete logjistike bashkëkohore në dispozicion.

ME TE LEXUARAT