“Kush e vrau Artan Santon”?! Avokati plas deklaratën e fortë dhe sfidon SPAK-un

Aktualitet

“Kush e vrau Artan Santon”?! Avokati plas deklaratën e

Avokati Idajet Beqiri foli mbrëmjen e djeshme për dosjen e SPAK “Plumbi i Artë”, ku me vendim nga Gjykata Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit u lëshuan 32 urdhër arreste, nga të cilat 18 u ekzekutuan nga policia ndërsa 14 janë ende në kërkim.

Avokati përmendi dy vrasje që SPAK duhet t’u jepte përgjigje. Ai përmendi vrasjen e kryetarit të Dhomës Kombëtare të Avokatëve, Kleanth Koçin dhe Artan Santon bankierin dhe biznesmenin e njohur që u vra në Tiranë.

“SPAK ka për detyrë dhe duhet të nxjerri kush e vrau kryetarin e Dhomës Kombëtare të Avokatëve, Kleanth Koçin. Janë krime të rënda që SPAK duhet t’i hetojë.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Kush e vrau Santos? Ishte bankieri më i fuqishëm, akoma nuk dihet kush e vrau.

SPAK ka frikë t’i zbulojë këto sepse i del emri i dikujt nga kokat e krimit ikin sepse kanë frikë”, u shpreh avokati.

ME TE LEXUARAT