Kthjellime dhe vranësira të shpeshta, parashikimi i motit për sot

Aktualitet

Kthjellime dhe vranësira të shpeshta, parashikimi i motit për sot

Pjesa e parë e ditës; do të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët në zonat bregdetare dhe në shumë qytete të zonës së ulët ndërsa në zonat malore do të ketë kthjellime dhe vranësira të shpeshta.


Parashikohet që në orët vijuese vranësirat gradualisht të shtrihen në të gjithë territorin Shqiptar, ku më të theksuara do të jenë në zonat verilindore dhe Juglindore duke krijuar mundësi për momente me pika shiu vetëm në skajin Juglindor të Shqipërisë.

ME TE LEXUARAT