Korcë, gjendet i pajetë 27-vjeçari sirian në malin e Moravës

Aktualitet

Korcë, gjendet i pajetë 27-vjeçari sirian në malin e

Një shtetas 27 vjeçar është gjetur mbrëmjen e sotme pa shenja jete në malin e Moravës.

Burime konfirmojnë se shtetasi është emigrant sirian, rreth 27 vjeç dhe qe mendohet se ka gjetur vdekjen nga temperaturat e uleta.

Paraprakisht dyshohet se viktima ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave të ulta dhe borës, gjatë ecjes së tij në këmbë për të kaluar nëpërmjet shtigjeve.

Policia ndodhet në vendngjarje, ndërkohë që pritet ekspertiza nga mjekësia ligjore lidhur me rastin.

Nderkohe autoritetet lokale kane nisur hetimet mbi rastin ne lidhje me shtetasit qe kane trafikuar te huajin duke e ndihmuar te hyje ne Shqiperi.

ME TE LEXUARAT