Korça "pushtohet" me flamuj grekë, qytetarët të shqetësuar/ Çpo ndodh (Foto)

Aktualitet

Korça "pushtohet" me flamuj grekë, qytetarët të

Pamja e Korçës ditët e fundit është bërë objekt shqetësimi e diskutimesh në opinion, për shkak të dhjetëra flamujve greke që janë vendosur ne pedonalen e qytetit.

Në këtë qytet po zhvillohet java kulturore Greke, në kuadër të nismës për njohjen e kulturave dhe traditave të tjera nga qytetarët shqiptarë.

Këto aktivitete me rastin e Javës Kulturore Greke zhvillohen nën kujdesin e Ambasadës Greke dhe Ministrisë e Kulturës dhe në këtë nismë janë përfshirë edhe bashki të tjera të Shqipërisë.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Por kjo pamje e qytetit të Korçës qe nuk është në asnjë nga bashkitë e tjera, i ka habitur dhe shqetësuar banorët e saj dhe turistet që ndodhen ne qytet.

Gjithashtu në rrjetet sociale ka një boom komentesh kritike. “Ky qytet nuk është Selaniku, është Korça” shkruhet në rrjet dhe postohen fotot e qytetit të mbuluar me flamurin e shtetit grek.

ME TE LEXUARAT