Kërkoi leje për t'u betuar si kryetar i Himarës, Gjykata e Lartë nuk pranon rekursin e Fredi Belerit

Aktualitet

Kërkoi leje për t'u betuar si kryetar i Himarës, Gjykata e

U mbajt sot në Gjykatën e Lartë seanca për rekursin e Fredi Belerit, kryetari i zgjedhur i bashkisë së Himarës, dalë nga zgjedhjet e 14 majit.

Gjykata e Lartë vendosi mospranimin e rekursit të Fredi Belerit.

Ky i fundit ka bërë disa herë kërkesë për të marrë leje për të dalë nga qelie dhe më pas të bëhet betimi i tij si kryebashkiak, pretendime që janë rrëzuar nga GJKKO, por dhe Apeli i GJKKO.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

 

 

ME TE LEXUARAT