Kërcënoi të moshuarin me armë gjahu, arrestohet 62-vjeçari në Cërrik

Aktualitet

Kërcënoi të moshuarin me armë gjahu, arrestohet

Sulejman Xhaferri, 62-vjeç është arrestuar nga policia në Cërrik pasi ka kanosur për motive të dobëta një të moshuar R,K, 75 vjeç banues në fshatin Çepë.

Po ashtu 62-vjeçari ka kryer veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës (ka fshehur armën e gjahut) dhe ka kundërshtuar punonjësit e Policisë, për kontrollin e banesës.      

Në banesën e këtij shtetasi, policia gjeti dhe sekuestroi 32 fishekë arme gjahu dhe materiale për prodhimin në mënyrë artizanale të fishekëve për armë gjahu.       

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Vijon kontrolli për gjetjen dhe sekuestrimin e armës së gjahut që ka përdorur 62-vjeçari, për kanosjen.  

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.     

 

ME TE LEXUARAT