"Kamerat kapën personin me kapuc...", Armand Duka flet për shpërthimin në banesë

Aktualitet

"Kamerat kapën personin me kapuc...", Armand Duka flet për

Kreu i FSHF Armand Duka ka folur ne lidhje me shperthimin prane baneses se tij ne Durres.

Ai ka bere me dije se nuk ndodhej aty, kur ka ndodhur ngjarja, per te cilen uroi qe te jete ndonje rastesi.

Sipas tij, nje person me kapuc duket nga kamerat qe ka shkuar aty dhe ka vendosur dinamitin tek porta e baneses e cila eshte demtuar nga ngjarja.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Duka beri me dije se ne momentin e ngjarjes nuk ndodhej ne banese por aty ishin familja e tij.

"Kamerat kapën personin me kapuc...", Armand Duka flet për

"Kane qene gruaja dhe djali brenda ne shtepi, fatmiresisht nuk kemi deme, me perjashtim te deres qe eshte nxjerre nga perdorimi', tha Duka.

Ai u kerkoi gazetareve qe te pyesin policine, pasi sic u shpreh ne vendngjarje kane arritur me dhjetera efektive dhe hetues te cilet shprehu besim se neser do ta zbardhin ngjarjen.

I pyetur ne lidhje me aresyet e ngjarjes, Duka ka thene se nuk e di aresyen, madje nuk ka dashur te komentoje per kete ceshtje perplasjen me kryebashkiakun e Tiranes Erion Veliaj. /lajmifundit.al

ME TE LEXUARAT