“Kam shtëpi me qira, rri dashnorja aty”, përgjimet tjera nga rrjeti i kokainës në Tiranë

Aktualitet

“Kam shtëpi me qira, rri dashnorja aty”, përgjimet tjera

Të tjera përgjime publikohen nga dosja e të arrestuarve gjatë operacionit “Tempulli” në Tiranë, ku një grup të rinjsh shpërndanin lëndë narkotike, kanabis, heroinë dhe kokainë në zonat më të frekuentuara të kryeqytetit.

Në dosjen e siguruar nga gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha janë zbardhur përgjimet, ku persona të autorizuar nga prokurori i çështjes, kontaktonin me shpërndarësit dhe siguronin lehtësisht kokainë.

Në këtë pjesë të dosjes tregohet se si personi me emrin e koduar “Miri” blinte kokainë tek personi i identifikuar si Et’hem Llani.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Më datë 17.11,2023, rreth orës 21 :25, në rrugën e Dibrës, “Miri” Et’hem Llani.

Pjesë nga përgjimet:

(A-Miri, B-Ethem Llani).

A-Ku je….

B-….

A-Ajd se do iki se e kam këtu se e kam këtu mbrapa i shpi me qira.

B-…(Nuk kuptohet).

A-Rri ajo dashnorja aty.

B-Ça je tu bo …

A-Në zo të njofta ça ke bo?

B-….(Nuk kuptohet)

A-Ça thu ti re, po sa ke ….budalla

B-Jo m mduet mu me fol anej m ça thu a keq me fol anej …..

A-Po as un m pranej.

B-Rri te lagjja se skam ça me bo …. me shku ne shpi.

A-….. me pleqt

B-Po.

A-Sa i ke bo?

B-…. (Nuk kuptohel).

A-Sa i ke bo …..

B-….. tridhjet e…

A-Tre pik pesçe, tre pik pesë.

B-Tre pik pesë në lek se kshu janë katër e pak.

1A-Po mir m.

B-… copa

A-Na tridhjet kom për të dhon tashi se s’kom e kom i pesçe me mor paketa.

B-Po mir m mere s’ka gjo.

A-Se di a kshu kur çohesh prej gjumi,

B-Mos e vrit menjen fare

A- Kam pi i note më qerasi i shok.

B-Kur çohesh nga gjumi i ka dhemb koka.

A-E

A-Shifna takohena pim kafe.

B3-Prit a ku po ikën.

A-Eh ai që njeh by**ën e dreqit.

B-…

A-P’o i shitna takohena pim kare

A-..T’u prit letrat, maroj pun me letrat e t’ iki tek familja.

B-Pse je i martum?

A-A the je burr u martum.

B- Bona shaka se nuk e di fare

A- Me rop shpie po

A-Kam çunin 10 vjeç o shok, ika të rujt Zoti.

ME TE LEXUARAT