Muxhahedini iku nga kampi, drejtuesit tentuan ta merrnin me forcë! Konflikti që përfundoi në polici

Aktualitet

Muxhahedini iku nga kampi, drejtuesit tentuan ta merrnin me forcë!

Zbardhen detaje nga konflikti që përfshiu një banor të MEK dhe kampin e muxhahedinëve, pasi ai u largua nga ASHRAF3.

Sipas raportimeve për mediat bëhet me dije se iraniani ishte larguar nga kampi dhe kishte shkuar në një shoqatë që kanë anëtarët e MEK, që ndodhet afër komisariatit nr.4 në Tiranë.

Pasi drejtuesit e MEK kanë shkuar për ta marrë, iraniani nuk ka pranuar që të kthehet në kamp ndërsa aty situata ka agravuar, ndërsa ka pasur dhe konfrontim fizik pasi kanë tentuar që ta marrin me forcë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.


Shërbimet e komisariatit nr.4 kanë ndërhyrë për të shuar konfliktit dhe kanë marrë personin që ishte larguar nga kampi dhe me pas është njoftuar Drejtoria e Antiterrorit të cilët kanë marrë në pyetje banorin e MEK dhe po vijojnë hetimet.

ME TE LEXUARAT