I erdhi e mira pasi humbi shpresat/ Familjarit që iu dogj shtëpia në Fier i vjen “dhurata” e papritur

Aktualitet

I erdhi e mira pasi humbi shpresat/ Familjarit që iu dogj shtëpia

Nje dite me pare, ne fshatin “Mbrostar Ura” te Fierit, per pak sa nuk u kthye ne tragjedi zjarri qe pushtoi shtepine e Astrit Metuas.

Fatmiresisht kryefamiljari nuk ndodhej ne shtepi.

Menjehere pasi u vu re nga komshinjte, te cilet ishen te paret qe e lajmeruan dhe i erdhen ne ndihme Astritit, zjarrfikesja erdhi ne vendngjarje.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Ajo arriti te fikte zjarrin por fatkeqsisht nje pjese e shtepise ishte shkrumbuar duke e bere kete banese te pabanueshme.

Bashkia e Fierit ishte e para e cila mori persiper te strehonte familjen prej 4 anetaresh ne konviktet e shkolles Bujqesore te Fermes.

Ajo gjithashtu nisi menjehere punen per rindertimin e shtepise.

 

ME TE LEXUARAT