I burgosuri shqiptar në Itali i jep fund jetës

Aktualitet

I burgosuri shqiptar në Itali i jep fund jetës

Një tjetër shqiptar ka vrarë veten në burgjet e Italisë, mëngjesin e kësaj të hëne.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 10:30, në burgun Sabbione, ku në rrethana ende të paqarta shqiptari i ka dhënë fund jetës brenda qelisë.

Identiteti i tij ende nuk bëhet me dije ndërsa raportohet se ai ndodhej në burg për tentativë grabitje dhe dhunë në familje.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Lajmi është konfirmuar edhe nga, sekretari i përgjithshëm i sindikatës autonome të policisë italiane, Donato Sapece i cili në një deklaratë për mediat vendase shprehet:

“Jemi të tronditur dhe të thyer. Një i burgosur i jep fund jetës në burg, është një disfatë për shtetin dhe për të gjithë ne që punojmë në vijën e pare”.

Nuk dihen ende arsye që e kanë cuar shqiptarin drejt aktit të vetëvrasjes. Autoritetet kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

ME TE LEXUARAT