I akuzuar si pjesë e dosjes 5D, drejtori i Bashkisë Tiranë paraqitet në SPAK

Aktualitet

I akuzuar si pjesë e dosjes 5D, drejtori i Bashkisë Tiranë

Enton Punavia, drejtor në Drejtorinë e Transportit dhe Trafikut Rrugor në Bashkinë Tiranë, është paraqitur në Prokurorinë e Posaçme.

Ndaj Enton Punavias është caktuar masa e sigurisë “detyrim paraqitje”, si i akuzuar i përfshirë në dosjen 5D.

GJKKO firmosi 9 urdhër-arreste për ish-zyrtarë të tjerë Bashkisë së Tiranës dhe biznesmenë, të cilët akuzohen për veprat penale “Shkelje të barazisë së pjesëmarrjes në tenderë” dhe “Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

ARREST NË BURG

Mariglen Qato

Redi Molla

Taulant Tusha

DETYRIM PARAQITJE

Eglantina Zere

Enton Punavia

Deborah Keçi

Nestor Muhametllari

Julian Zanaj

Albano Janku

ME TE LEXUARAT