I akuzuar për Inceneratorin e Fier, biznesmeni i njohur bën kërkesën nga burgu

Aktualitet

I akuzuar për Inceneratorin e Fier, biznesmeni i njohur bën

Arben Dervishaj, i cili u arrestua për inceneratorin e Fierit ka kërkuar ndryshimin e masës së sigurisë “arrest me burg” për shkak të problemeve shëndetësore.

Biznesmeni, Arben Dervishajn mbikëqyrte punimet i inceneratorit të Fierit ndërsa akuzohet se paraqiste raporte fiktive në ministritë e linjës.

Prokuroria Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, përfundoi disa javë më parë hetimet në lidhje hetimet per ndertimin e inceneratorit  të Fierit, dhe dërgoi në gjykatë dosjen e me 21 të pandehur, mes tyre ish-ministrin e Mjedisit Lefter Kokën, ish-deputetin Alqi Bllako, Arben Dervishaj etj.

ME TE LEXUARAT