Gigi Buffon befason: "Jam penduar që kam blerë diplomën time të shkollës së mesme"

Aktualitet

Gigi Buffon befason: "Jam penduar që kam blerë diplomën time

Gianluigi Buffon mori pjesë në eventin “Campioni sotto le stelle” që u zhvillua në Biella dhe duke folur për mediat pranoi një nga gabimet e tij, për të cilin sot nuk është aspak krenar.

Ish-portieri i kombëtares së Italisë ka treguar se ka blerë diplomën e shkollës së mesme në të kaluarën dhe ka lënë pas dore diplomimin.

“Kam bërë shumë gabime në jetën time, sidomos kur isha më i ri, gabimi për të cilin jam më pak krenare është padyshim blerja e diplomës.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Nuk do ta bëja më, sepse edhe duke qenë gabim, ishte një devijim. Dhe kurrë në jetën time nuk kam qenë nga ata që kanë prerë një rrugë. Kjo është arsyeja pse jam penduar për atë që kam bërë”.

ME TE LEXUARAT