Gazetarët i japin goditjen e fuqishme Ramës, zbardhet vendimi që kanë marrë, ja çfarë pritet të ndodhë orët e fundit

Aktualitet

Gazetarët i japin goditjen e fuqishme Ramës, zbardhet vendimi që

Sot në orën 19:00 gazetarët do të protestojnë para Kryeministrisë pasi janë kundër riedukimit të tyre nga kryeministri Edi Rama.

Ky i fundit të premten gjatë një takimi me gazetarët dhe ministren Olta Xhaçka deklaroi se gazetari Klevin Muka duhet të futet në riedukim dhe për 3 muajt e ardhshëm nuk do t'i lejohet pjesëmarrja në konferencat e tij.

Të shtëna me armë zjarri pranë plazhit, policia blindon zonën, raportohet për...

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Ky vendim i kryeministrit i cili bie ndesh me çdo parim të medias dhe lirisë së fjalës erdhi pasi pyetja që gazetari i drejtoi ministres nuk i pëlqeu Ramës dhe vendosi të mos përgjigjej.

Kështu gazetarët kanë vendosur që t'i dalin për zot punës që bëjnë dhe lirisë së fjalës për të mos lejuar që raste të tilla të përsëriten sërish.

Pasi sipas tyre riedukimi sot është njësoj me internimin e dikurshëm./GazetaSot

 

ME TE LEXUARAT