Furgoni përplaset me autokombajnën në Lushnjë, plagosen 6 turistet franceze

Aktualitet

Furgoni përplaset me autokombajnën në Lushnjë, plagosen 6

Një aksident i rëndë është shënuar ditën e sotme në Lushnjë, ku është aksidentuar furgoni i linjës Tiranë-Berat.

Bëhet me dije se furgoni i linjës Tiranë-Berat është përplasur me një autokombajnë dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur 6 turiste.

6 turistet nga Franca janë dërguar në spital dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të këtij aksidenti.

ME TE LEXUARAT