Forcat ushtarake “blindojnë" aeroportin, ja ç'ndodhi në Rinas

Aktualitet

Forcat ushtarake “blindojnë" aeroportin, ja ç'ndodhi

Ministra e Mbrojtjes njofton se është përmbyllur stërvitja “Rinas 22”.

Në këtë stërvitje kanë marrë pjesë trupat e Policisë Ushtarake.

Sipas ministrisë trupat treguan aftësitë e tyre më të mira në stërvitjen dhe demonstruan nivel të lartë përgatitjeje.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

“Trupat e Policisë Ushtarake treguan aftësitë e tyre më të mira në stërvitjen “Rinas 22”, gjatë së cilës testuan kapacitetet operacionale.

Efektivët e kompanisë së parë demonstruan nivel të lartë përgatitjeje, të denjë për detyrat dhe përgjegjësitë kanë.

Ne stervitje u perfshi dhe Task Forca e Përbashkët e Gatishmërisë Shumë të Lartë, një strukturë e NATO-s e aftë për t’u dislokuar kudo dhe kurdo brenda 2-3 ditëve”, thekson ministria e Mbrojtjes. 

ME TE LEXUARAT