RENEA dhe FNSH "rrethojnë" Vlorën, arrestohen pesë persona me armë

Aktualitet

RENEA dhe FNSH "rrethojnë" Vlorën, arrestohen pesë

Pese persona u arrestuan pasi Policia e Vlorës dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë kryer një aksion mbrëmjen e sotme për të arrestuar personat e shpallur në kërkim në kuadër të megaoperacionit të koduar “Tempulli”. 

RENEA dhe FNSH "rrethojnë" Vlorën, arrestohen pesë

Personat e shoqeruar mesohet se jane te dyshuar për posedim arme ne ambient publik. FNSH po kryen kontrolle në Vlorë, Selenicë dhe në disa fshatra të Lumit të Vlorës.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Te arrestuarit jane derguar ne ambientet e policise lokale nderkohe qe per marrjen e tyre ne pyetje dhe procedurat e hetimit po ndihmojne edhe efektiva policie te mberritur nga Tirana. 

ME TE LEXUARAT