EMRI/ Ndahet nga jeta para kohe mësuesi, veprimi prekes i kolegëve mbi tavolinën e tij të punës

Aktualitet

EMRI/ Ndahet nga jeta para kohe mësuesi, veprimi prekes i kolegëve mbi

Ndahet nga jeta para kohe Gafur Bistri, mësuesi i arsimit fillor në shkollën Gustav Mayer.


Në tavolinën e mësuesit veteran, krahas librave të klasës ku jepte mësim, ishte vendosur këtë enjte dhe një buqetë me lule, homazh nga kolegët.

59 vjeçari humbi jetën pas një komplikacioni shëndetësor disa ditor.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

EMRI/ Ndahet nga jeta para kohe mësuesi, veprimi prekes i kolegëve mbi

Gafur Bistri, me origjinë nga Gjirokastra, ka dhënë mësim në disa shkolla në Kryeqytet. Dita e fundit kur e bëri diçka të tillë ishte e hëna e 21 nëntorit.

ME TE LEXUARAT