E FUNDIT/ Të shtëna me armë zjarri në Mirditë, një person i plagosur (EMRI)

Aktualitet

E FUNDIT/ Të shtëna me armë zjarri në Mirditë, një

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar mbrëmjen e sotme në Mirditë.

Personi i plagosur është identifikuar si shtetasi Martin Prenga, me banim në Klos të Mirdites.

Mirditë / Informacion paraprak

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Në Urgjencën e Spitalit Rajonal Rrëshen është dërguar për ndihmë mjekësore, i plagosur me armë zjarri shtetasi M.P. 51 vjeç, banues në Klos, Mirditë.

Nga hetimet e paraprake dyshohet që ngjarja të ketë ndodhur në autostradën Rrëshen -Kukës, në Fan, Mirditë pas një konflikti të çastit të shtetasit M.P. me dy shtetas të tjerë të cilët janë shpallur në kërkim dhe punohet intensivisht për kapjen e tyre, por për shkak të hetimit, nuk bëjmë me dije të dhëna të tjera për identitetet e tyre.

Vazhdojnë veprimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe kapjen e autorëve.

ME TE LEXUARAT