E FUNDIT/ Pas sulmit ndaj Berishës, SHBA reagon ashpër

Aktualitet

E FUNDIT/ Pas sulmit ndaj Berishës, SHBA reagon ashpër

SHBA reagon ashpër për sulmin ndaj kreut të PD-së Sali Berisha.

Një zëdhënës i ambasadës së SHBA deklaroi p se askush nuk duhet sulmuar sepse ushtron lirinë e fjalës në përputhje me ligjin dhe se pritet hetim nga autoritetet.

“U skandalizuam nga sulmi fizik sot ndaj një anëtari të parlamentit dhe presim që autoritetet ta hetojnë plotësisht incidentin.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Askush nuk duhet sulmuar sepse ushtron lirinë e fjalës në përputhje me ligjin”, u shpreh një zëdhënës i ambasadës së SHBA.

ME TE LEXUARAT