E FUNDIT/ Merr flakë godina e një rrobaqepësie në Korçë

Aktualitet

E FUNDIT/ Merr flakë godina e një rrobaqepësie në

Një godinë është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Korçë.

Policia bën me dije se rreth orës 16:50, në lagjen nr. 9, Korçë, rruga “1 Maji”, ka rënë zjarr në tarracën e një godine (rrobaqepësie).

Për pasojë ka vetëm dëme materiale, nuk ka njerëz të lënduar.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave dhe përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

Paraprakisht dyshohet se mund të ketë rënë aksidentalisht si pasojë e një mase në rrjetin elektrik.

ME TE LEXUARAT