E FUNDIT/ Kishte shkuar për të fikur zjarrin në Kepin e Rodonit, përmbyset zjarrfikësja

Aktualitet

E FUNDIT/ Kishte shkuar për të fikur zjarrin në Kepin e Rodonit,

Një zjarrfikëse është përmbysur ditën e sotme në fshatin Shetaj, pasi ka qenë duke fikur një zjarr në kepin e Rodonit.

Nga informacionet paraprake mësohet se  nuk ka të dëmtuar në personel, por vetëm dëme te zjarrfikësja.

Nuk dihen akoma shkaqe te cilst e cuan zjarrefiksen te permbyset.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Zjarrfikësja ishte e Autoriteti Portual të Durrësit dhe kishte shkuar për ndihmë më një zonë ku zjarre kanë 2 javë që nuk arrijnë të fiken.

Ndërkohë, një ekskavator po mundohet që ta nxjerrë mjetin e rëndë nga vendi ku është përmbysur.

ME TE LEXUARAT