Drejtoria e Përgjithshme Detare jep njoftimin e rëndësishëm / Çfarë pritet të ndodhë sot?

Aktualitet

Drejtoria e Përgjithshme Detare jep njoftimin e rëndësishëm

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka publikuar një njoftim të rëndësishëm mbi pezullimin e transportit së linjes e pasagjereve Sarande-Korfuz-Sarande nuk do te operoje diten e sotme sipas planit.

Bregdeti i Shqipërisë pritet të përfshihet nga erëra me drejtim jug-jugperendim dhe me shpejtësi 30 milje/orë, si dhe lartësi dallge mbi 3 m.

Me qëllim që të parandalohet çdo e papritur për shkak të kushteve jo të mira atmosferike, çdo subjekt që vepron në fushën e detarisë, duhet të rrisë gatishmërinë e ekuipazheve në mjetet lundruese.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

NJOFTIM
Drejtoria e Pergjithshme Detare ju njofton se , si rezultat i kohes se keqe ne detin Jon me ere te forte drejtimi Veriperendim, linja e pasagjereve Sarande-Korfuz-Sarande nuk do te operoje diten e sotme sipas planit.

Permiresimi i motit ne gjirin e Sarandes pritet te jete mbas ores 18 00 te dites se sotme.

Kapiteneria e Portit Sarande ka marre te gjitha masat e nevojshme per mbajtjen ne kontroll te situates dhe sigurine e mjeteve ne port.


 

 

ME TE LEXUARAT