Digjen dy makina gjatë natës në Vlorë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

Aktualitet

Digjen dy makina gjatë natës në Vlorë, dyshohet për

Dy automjete janë djegur gjatë natës në Vlorë. Rreth ores 02:00 është marrë njoftim se një makinë po digjet në lagjen ‘10 korriku’ të qytetit të Vlorës.

Zjarrfikësit së bashku me policinë kanë shkuar në vendgjarje kur kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve që kishin përfshirë makinën tip ‘Fiat 500’ me targa bullgare në pronësi të F.J.

Flakët kanë përshkuar dhe një makinë tip ‘Mercedes’, e cila ka qenë parkuar pranë makinës tip ‘Fiat’.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Nga kqyrja e vendngjarjes dyshohet se është zjarrvënie e qëllimshme . Policia po punon per zbardhjen e ngjarjes duke marre dhe kamerat e sigurisë në atë zonë.

ME TE LEXUARAT