Detaje nga shpërthimi tek banesa e Armando Dukës, dëme materiale

Aktualitet

Detaje nga shpërthimi tek banesa e Armando Dukës, dëme materiale

Zbardhen detaje te reja nga ngjarja e ndodhur mbremjen e sotme ne Durres prane baneses se kreut te FSHF Armand Duka.

Detaje nga shpërthimi tek banesa e Armando Dukës, dëme materiale

Policia tha se nje sasi e vogel tritoli ka shperthyer rreth ores 22.10 ne pjesen perballe hyrjes se shtepise se Dukes.

Policia mesohet se ka mberritur ne vendin e ngjarjes dhe ka kufizuar zonen me shirita e me pas ka nisur hetimet ne lidhje me njgarjen.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Nga verifikimet e deritanishme mesohet se shperthimi me lende eksplozive ka shkaktuar deme te vogla materiale duke demtuar objektin ku ishte vendosur eksplozivi si dhe duke thyer xhamat e disa godinave aty.

Detaje nga shpërthimi tek banesa e Armando Dukës, dëme materiale

Policia beri me dije se nga shperthimi nuk ka demtime apo lendime ne njerez nderkohe qe demet materiale perfshijne edhe disa automjete.

Zyrtarisht policia e shtetit ende nuk ka dhene nje deklarate zyrtare ne lidhje me ngjarjen e ndodhur ne lagjen nr.4 te qytetit bregdetar.

Ne vendngjarje eshte pare pak minuta me pare edhe kreu i FSHF Armando Duka i cili ka mberritur aty se bashku me disa persona te tjere pasi si duket nuk ndodhej ne zone ne momentin e ngjarjes./lajmifundit.al

ME TE LEXUARAT