Degradon situata! “Ti je gomar”/ Agravon në ofendime debati në studio, moderatorja nderpret emisionin

Aktualitet

Degradon situata! “Ti je gomar”/ Agravon në ofendime debati

Fatmir Merkoçi dhe ish-deputeti Halit Valteri kanë debatuar në studion e Euronews Albania në lidhje me prishjen e Teatrit Kombëtar.

Debati ka agravuar deri në ofendime personale, çka e detyroi moderatoren Sidorela Gjoni të mbyllte emisionin.
Pjesë nga debati:

Ishte Merkoçi ai i cili e cilësoi Valterin si marksist-leninist, ndërkohë që ky i fundit, ia ktheu duke i thënë “gomar”.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Fatmir Merkoçi: Prishja e teatrit nuk është provë?!

Halit Valteri: Po do bëhet më i mirë!

Merkoçi: Të heqësh t’i kulturën dhe do thuash do bëhet më i mirë?!

Valteri: Prishet një stall kuajsh dhe do bëhet një më i mire!

Merkoçi: Është identitet o shuku, po ju nuk e njihni se çfarë do të thotë identitet.

Merkoçi Identitetin marksist-leninist

Valteri: Po jam unë marksist ti je gomar!

ME TE LEXUARAT