Covid-19 i mori jetën nënës së tij, deputeti i PS bën dedikimin prekës: Kur e dëgjoja tek rënkonte

Aktualitet

Covid-19 i mori jetën nënës së tij, deputeti i PS bën 

Viktimë nga Covid-19 ka mbetur edhe nëna e deputetit të PS Besnik Baraj, i cili përmes një postimi në Facebook ka shkruar për lajmin e hidhur. Deputeti përpos lajmit, nuk kurseu disa fjalë që tregonin momentet e fundit të nënës së tij në shtratin e vdekjes.

 “Netëve, tek rrija pranë nënës, ku sasia e oksigjenit varionte nga 50% në 90%, e dëgjoja tek rënkonte: “Oh nëna ime!’’ Për të ishte ende e gjallë nëna e saj!!!  Sot unë e humba nënën time, por duket nëna vdes kur vdesin dhe fëmijët e saj. Edhe unë përjetë do e kem në mendje dhe zemër, aq më tepër, kur ruaj kujtime të mrekullueshme, kur edhe në qortime ishte aq e ëmbël, kur nuk e ngriti zërin kurrë me asnjërin prej fëmijëve. Ishte ajo që krijoi një familje harmonike ku dhe mbolli shumë dashuri. Përjetë mirenjohës për gjithҫka që na edukoi e mësoi”, shkruan ai.

Deputeti rrëfen se pas vdekjes së nënës nga armiku i padukshëm, mendon ndryshe duke u bërë apel të gjithve për tukujdesur për veten dhe familjen.

 “Sot, shumë miq e të afërm më kanë qortuar që nuk i lajmërova për t’i bërë nderimet e fundit. Në kushtet ku Covidi po merr jetë njerëzish, madje edhe të rinj në moshë, e pamë  me vend të kufizohemi vetëm në rrethin e ngushtë familjar. Para se Covidi të futej në shtëpinë tonë, kurrë nuk mendoja si sot. Më besoni miq, vlerësojeni dhe përpiquni të izoloni maksimalisht të moshuarit, përndryshe do pendoheni dhe do humbisni të dashurit tuaj…. Është një cmim që nuk ja uroj askujt!!!!!!  Ju falenderoj të gjithëve për dashamirësinë e treguar, për mesazhet tuaja. Uroj të keni vetëm mbarësi në familjet tuaja”, përfundon deputeti.

 

ME TE LEXUARAT