Covid-19 i merr jetën 4 personave në spitalin e Shkodrës

Aktualitet

Covid-19 i merr jetën 4 personave në spitalin e Shkodrës

Të paktën 4 persona kanë mbetur të vdekur sot në spitalin e Shkodrës, pasi ishin të infektuar me koronavirus.

Mësohet se viktimat ishin të shtruar në pavijonet e caktuara për personat e prekur me koronavirus, duke u shënuar kështu viktimat e para nga armiku i Nisur nga raportimi i ministrisë së Shëndetësisë, në repartin Covid të Shkodrës janë të shtruar 20 pacientë disa prej tyre në gjendje të rëndë.

Aktualisht atje 7 nga pacientët po trajtohen në reaminacion dhe një  prej tyre është i intubuar.

Sa i përket 4 personave që humbën jetën të gjithë ishin mbi 80 vjeç dhe me sëmundje bashkëshoqëruese. Ata prej 4 ditësh ishin në intubim dhe nuk ia dolën dot të mbijetonin.

ME TE LEXUARAT