“Breçani kërkoi që në seancë të ishte edhe kreu i SPAK”, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e forta

Aktualitet

“Breçani kërkoi që në seancë të ishte edhe

Gazetarja Klodiana Lala ka dhënë detaje në lidhje me Erzen Breçanin, i cili ndodhet në burg së bashku me të birin dhe disa të tjerë për përfshirje të trafikut të drogës.


Në një intervistë për Euronews Albania, Lala theksoi se Breçani në seancën gjyqësore synonte  që të vinte dhe kreu i SPAK Altin Dumani.

Sipas Lalës, avokatët e Breçanit pretendojnë se Prokuroria nuk ka prova pasi asnjëherë nuk e ka pasur telefonin e Breçanit.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.


“Breçani insistonte që në seancë gjyqësore të vinte kreu i SPAK. Pra Prokurori ishte Vladimir Bara dhe drejtues i hetimit ishte Altin Dumani. Ai ka pretenduar se ishte në burg prej të birit. Avokatët janë duke synuar që të mos e konsiderojnë provë të dhënat e marra prej “Sky”.  Prokuroria nuk e ka një provë të tillë, për shembull si marrja e celularit.

ME TE LEXUARAT