Bilanci i COVID-19, identifikohen 49 raste të reja dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Aktualitet

Bilanci i COVID-19, identifikohen 49 raste të reja dhe asnjë humbje

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 49 raste të reja me COVID nga 871 testime të kryera në total.

Ndërkohë nuk është regjistruar asnjë humbje jete.

Njoftimi i Ministrise se Shendetesise:

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon:

Janë kryer 871 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 49 qytetarë, në këto bashki:

21 në Tiranë, 6 në Shkodër, 5 në Fier, 3 në Patos, Skrapar, 2 në Vlorë, Sarandë, Berat, 1 në Rroskovec, Lushnje, Mallakastër, Përmet, Gramsh.

Janë 225 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 5 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Janë shëruar 31 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 271,812 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (13 Maj 2022)

Raste të reja ditore          49
Të shëruar në 24 orë       31
Të shtruar në spitale         5
Humbje jete në 24 orë      0
Testime ditore                 871

Testime totale               1,816,684
Raste pozitive                  275,534
Raste të shëruara             271,812
Raste Aktive                         225
Humbje jete                        3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            121
Fier                  28
Vlorë               19
Shkodër          14
Elbasan           9
Lezhë               8
Berat                8
Gjirokastër      7
Durrës             5
Korçë               3
Kukës               3

ME TE LEXUARAT