Bilanci i Covid-19/ 5 qytetarë të infektuar dhe asnjë humbje jetë në 24 orët e fundit në vend

Aktualitet

Bilanci i Covid-19/ 5 qytetarë të infektuar dhe asnjë humbje


Publikohen te dhënat nga ministria e Shëndetësisë  për shifrat e Covid-19 në vendin tonë për 24 orët e fundit.

Njoftimi i MSH:

Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon:

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Janë kryer 171 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 5 qytetarë, në këto bashki:

2 në Tiranë, nga 1 qytetarë në Vlorë, Gjirokastër, Pogradec.

Janë 432 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 5 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 40 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 327,123 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (3 Tetor 2022)

Raste të reja ditore 5
Të shëruar në 24 orë 40
Të shtruar në spitale 5
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 171

Testime totale 1,982,902
Raste pozitive 331,144
Raste të shëruara 327,123
Raste Aktive 432
Humbje jete 3,589

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 253
Elbasan 41
Fier 25
Vlorë 20
Lezhë 18
Durrës 17

Gjirokastër 17
Shkodër 14
Dibër 13
Korçë 6
Berat 6
Kukës 2

ME TE LEXUARAT