Berisha: Yuri Kim mos ndërhyjë në punët e brendshme të partive politike

Aktualitet

Berisha: Yuri Kim mos ndërhyjë në punët e brendshme të

Ambasadorja amerikane Yuri Kim deklaroi mbrëmjen e djeshme se në rreth 200 persona të cilët janë shpallu “non grata” nga DASH asnjë vendim ndaj tyre nuk është kthyer.

Sali Berisha në një konferencë për mediet ditën e sotme i është përgjigjur deklaratave të ambasadores.

Ai i quan fushatë elektorale kundër tij në prag të zgjedhjeve për kryetarin e ri të PD. Më tej  Berisha paralajmeton SHBA që mos lejojë përfaqësuesen e tij mos ndërhyjë në punët e brendshme të partive politike.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

"Fushatë elektorale kundër Sali Berishës në prag të garës së tij për kryetar të PD. Kaq  është komenti im. Uën i bëj thirrje qeverisë së SHBA dhe Biden të mos lejojë përfaqësuesen e qeverisë së tij të ndërhyjë në punët e brendshme të partive politike.  Veçanëri ndërhyjë sht përpjekjet e paimagjinueshme për të caktuar kryetarin e opozitës shqiptare të partisë konservatore shqiptare" u sjpreh Berisha.

Kujtojmë se më 22 maj, PD do të zgjedhë kreun e ri të PD-së. Përballë Sali Berishës garon Ibsen Elezi.

ME TE LEXUARAT