Armiq në politikë por futbolli i bashkon, Rama dhe Meta shihen bashkë në ndeshje

Aktualitet

Armiq në politikë por futbolli i bashkon, Rama dhe Meta shihen

25 maji 2022 është një ditë historike për futbollin shqiptar, pasi për herë të parë në histori luhet një ndeshje futbolli në një stadium shqiptar.

Roma-Feyenoord, po luhet aktualisht në “Air Albania Stadium”, për finalen e Conference League.

Ashtu siç ndodh gjithmonë futbolli bashkon njerëzit, madje shpesh edhe armiqtë.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Ka qenë pikërisht kjo finale e cila ka bërë bashkë pas shumë kohësh kryeministrin Edi Rama dhe presidentin e Republikës Ilir Meta, të cilët ndodhen në tribunën qendrore sëbashku për të ndjekur ndeshjen.

Të pranishëm në tribunë janë gjithashtu edhe legjenda e futbollit Francesco Totti, Zvonomir Boban, Lorik Cana, kreu i UEFA-s Ceferin si dhe mjaft personalitete të njohur.

ME TE LEXUARAT