Armë, para dhe mjete luksoze, çfarë u zbulua gjatë aksionit ku u arrestua Erzen Breçani

Aktualitet

Armë, para dhe mjete luksoze, çfarë u zbulua gjatë

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dalë me një njoftim zyrtar gjatë paradites së sotme lidhur me operacionin e zhvilluar një ditë më parë , ku u lëshuan 11 urdhërarreste, nga të cilat janë ekzekutuar vetëm katër.

Mes katër të arrestuarve janë Dedan Gjoni, shef i krimeve  në komisariatin e Policisë numër 6 dhe Erzen Breçani, ish-nëndrejtor i Policisë së Tiranës. Ky i fundit u vu në pranga në afërsi të stadiumit “Air Albania”, teksa po bëhej gati për t’u futur në stadium për të parë ndeshjen mes Shqipërisë dhe Ishujve Faroe.

Ndër të tjera në njoftimin e SPAK, thuhet se po ashtu është ushtruar kontroll edhe në banesat e tyre, ku janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale shuma monetare, automjete, telefona, armë zjarri të ndryshme.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

“Më datën 20.11.2023 Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit dhe Byroja Kombëtare e Hetimit, nën drejtimin e Prokurorisë së Posaçme, kanë ekzekutuar urdhrat për ekzekutimin e vendimit penal nr.124, datë 17.11.2023, për 4 shtetas, konkretisht për shtetasit E.B., B.M., D.Gj. dhe B.A.

Gjatë ekzekutimit të vendimeve të gjykatës është ushtruar kontroll në banesa dhe ambiente të tjera, ku janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale shuma monetare, automjete, telefona, armë zjarri të ndryshme”, njofton SPAK.

 

ME TE LEXUARAT