Anila Hoxha zbulon informacione të reja mbi sulmin ndaj TCh: Policia ka shoqëruar ish-dhëndrin e...

Aktualitet

Anila Hoxha zbulon informacione të reja mbi sulmin ndaj TCh: Policia ka

Gazetarja investigative Anila Hoxha ka dhënë detaje të lidhje me hetimet  për sulmin e kryer ndaj Top Channel.

E ftuar në emisionin “Zona Zero”, me gazetar Thimi Samarxhi, Hoxha deklaroi se nga mënyra e organizimit të këtij sulmi tregon që ka qenë i planifikuar për një kohë të gjatë.

Ajo zbuloi se në polici është shoqëruar dhe ish-dhëndri i viktimës, për t’u marrën ë pyetje.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

“Në momentin që kemi një plan, tregon që ngjarja është shtrirë në kohë, është planifikuar mirë.

Targa e vendosur automjetit është vjedhur në vitin 2022. Automjeti po ashtu i vjedhur që në vitin 2020.

Është një automjet tipik që njerëzit kërkojnë kur do kryejnë një krim, një automjet i sigurt, që i mundëson të largohet.

Ndërkohë është zbuluar se një nga disqet e mjetit ishte vendosur së fundmi, sepse ishte ngjyrë kafe.

Nga policia është shoqëruar dhe ish-dhëndri i viktimës për t’u marrë në pyetje", tha Hoxha.

 

ME TE LEXUARAT