Akuza mjekëve për neglizhencë, vëllai i 30-vjeçares thyen xhamin e maternitetit "Koço Gliozheni

Aktualitet

Akuza mjekëve për neglizhencë, vëllai i 30-vjeçares

Familjarët e viktimës Mimoza Veizaj, e cila vdiq disa ditë pasi solli në jetë foshnjën e saj, akuzojnë mjekët për neglizhencë.

Sipas mediave raportohet se vëllai i 30-vjeçares ka thyer xhamin e maternitetit.

Mësohet se e ndjera ka sjellë në jetë foshnjën me lindje normale të shtunën dhe ka dalë nga materniteti Koço Gliozheni të hënën.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Burime gjithashtu bëjnë të ditur, se paraprakisht dyshohet se shkaku i vdekjes së 30-vjeçares ka qenë tromboemboli pulmonare e shoqëruar me arrest kardiak.

ME TE LEXUARAT