Goditi italianen, si u arrrestua gjysmë i zhveshur Endri Zaja në plazhin e Durrësit

Aktualitet

Goditi italianen, si u arrrestua gjysmë i zhveshur Endri Zaja në

I riu 22-vjeçar Endri Zaja, i cili ishte shpallur në kërkim është vënë në pranga nga Policia e Durrësit, teksa bënte plazh.

Zaja ndodhej në ‘Sektorin Rinia’ në Durrës e me syze dielli në kokë dhe pavarësisht se blu e kërkonin, i riu kishte vendosur të relaksohej këtë të shtunë e të merrte disa rreze dielli.

Goditi italianen, si u arrrestua gjysmë i zhveshur Endri Zaja në

Qetësia e fundjavës i është prishur nga efektivët civilë të cilët e kanë pikasur dhe e kanë mbajtur nën vëzhgim.

Më pas, ata i janë afruar dhe i kanë vënë prangat. I riu është transportuar për në komisariatin e Durrësit, siç shihet dhe në pamjet e publikuara nga Report TV.

I riu dyshohet se ka vjedhur dy markete në pronësi të dy personave, me iniciale V.M., dhe M.M.. Katër ditë më parë ai, teksa drejtonte mjetin tip “Toyota” përplasi një 74 vjeçare italiane dhe bashkëshortin e saj.

Gruaja ‘fluturoi në ajër’ bashkë me të shoqin, ndërsa i riu u largua me shpejtësi nga vendi i ngjarjes.

Të moshuarit ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore, ndërsa Zaja do të përballet me drejtësinë.

ME TE LEXUARAT