Aksident në Pogradec, motori përplaset me mjetin, plagoset turistja e huaj

Aktualitet

Aksident në Pogradec, motori përplaset me mjetin, plagoset turistja e
Një aksident në aksin rrugor Pogradec – Lin, në afërsi të vendit të quajtur “Guri i Kuq”. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se një motor i drejtuar nga turistë të huaj, ka dalë nga një rrugë dytësore dhe është përplasur me një mjet.

Një prej turistëve (dyshohet femër), ka marrë dëmtime ndërsa është dërguar në spitalin e Pogradecit.

Deri më tani ende nuk dihet gjendja shëndetësore e saj.

Policia në vendngjarje për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

 

ME TE LEXUARAT