Aksident i rëndë në Gjirin e Lalzit, ndërron jetë 16-vjeçari

Aktualitet

Aksident i rëndë në Gjirin e Lalzit, ndërron jetë

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur pasditen e sotme në Hamallaj në Gjirin e Lalzit.

Në aksident janë përfshirë dy automjete, ku si pasojë e përplasjes ka humbur jetën një djalë rreth 16-vjeç, i identifikuar si Alban Hasrama.

Po ashtu, i plagosur rëndë ka mbetur edhe Eriseld Kamberi, 20-vjeçari.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Aksident i rëndë në Gjirin e Lalzit, ndërron jetë

“Rreth orës 15:40, në Hamallaj Durrës, automjeti me drejtues shtetasin O. M., 25 vjeç, është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin E. K., 20 vjeç. Si pasojë e përplasjes është dëmtuar shtetasi E.K, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve dhe ka humbur jetën në spital pasagjeri shtetasi A. H., 16 vjeç, që ndodhej në automjetin që drejtonte shtetasi E. K.“-njofton policia.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave dhe shkakut të aksidentit.

ME TE LEXUARAT