Aksident i rëndë në Elbasan, traileri përplas çiklistin

Aktualitet

Aksident i rëndë në Elbasan, traileri përplas

Nje aksident i rëndë është regjistuar mesditën e kësaj të marte në qytetin e Elbsanit. Bëhet me dije se një trajler ka përplasur një person që udhëtonte me bicikletë.

Elbasan/ Informacion paraprak

Rreth orës 14:00, në unazën e qytetit Elbasan, pranë Kryqëzimit të Cërrikut, shtetasi V.M., 55 vjeç, banues në Maliq, Korçë, duke drejtuar mjetin trailer , ka plagosur shtetasin R.Z., 62 vjeç, i cili ishte këmbësor dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

ME TE LEXUARAT