Acari “pushton” Shqipërinë, ja cilat pritet të jenë ditët më të ftohta të javës së ardhshme

Aktualitet

Acari “pushton” Shqipërinë, ja cilat pritet të

Në 24 orët e fundit Shqipëria është përfishirë nga temeratua mjaft të ulta, të cilat pritet të vijojnë edhe përgjatë javës së ardshme.

Gjatë ditës së hënë dhe të martë parashikohet që temperaturat në vlerën minimale të arrijnë disa gradë nën zero.

Ndërkohë duke filluar nga dita e mërkurë dhe në vazhdim do të kemi një rritje të lehtë të tyre.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Mëngjesi dhe mbrëmja parashikohet që temperaturat të zbresin deri në -8 gradë celcius në zonat malore, dhe në -5 në zonat e ulta. 

ME TE LEXUARAT