Acari ‘pushton’ Europën, anulohen qindra udhëtime në këtë vend

Aktualitet

Acari ‘pushton’ Europën, anulohen qindra udhëtime në

Reshjet e dendura të borës dhe temperaturat e ulëta në aeroportin e Mynihut kanë çuar në vonesa të mëdha dhe anulimin e më shumë se 150 fluturimeve.

“Për shkak të kushteve klimatike, rreth 160 fluturime nuk janë në gjendje të ngrihen ose të ulen”, tha një zëdhënës i aeroportit sot në mbrëmje.

Pasagjerëve iu kërkua të kontaktojnë linjën e tyre ajrore për të mësuar për çdo anulim ose vonesë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

 “Aeroporti parashikon anulime të mëtejshme për shkak të motit”, tha zëdhënësi.

Mynihu është aeroporti i dytë më i ngarkuar i Gjermanisë, pas Frankfurtit.

“Dëbora parashikohet të bjerë vazhdimisht në Mynih deri të shtunën”, sipas Shërbimit Gjerman të Motit (DËD).

 

ME TE LEXUARAT