A ishte abuzuar seksualisht 19-vjeçarja? Zbardhet ekspertiza mjekoligjore

Aktualitet

A ishte abuzuar seksualisht 19-vjeçarja? Zbardhet ekspertiza mjekoligjore

Pas një analize mjekoligjore të kryer për 19-vjeçaren Hygerta Meta, ka rezultuar se e reja nuk ka shenja abuzimi seksual, sikundër u aludua më herët.

Kujtojmë se 19-vjeçarja ka deklaruar para trupës gjykuese se ishte ajo që kishte qëlluar me armë zjarri të atin, duke e lënë të vdekur, ndërsa sipas saj është ndihmuar nga vëllai, e më pas në dijeni kanë qenë edhe vëllai i vogël dhe nëna e tyre.

ME TE LEXUARAT